Kuhan krompir

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

tema odprta - 10. jan 2008 6:57 | ogledi: 8.981 | odgovori: 18

Punce, prosim za pomoč....

Včeraj sem skuhala krompir ( mislila sem imeti pire krompir, pa sem morala nujno z doma preden sem postregla s kosilom) in mi je ostal, saj ga moja dva nista želela jesti, ker se jima ga ne da pripravljati. Ker sem zlo "šparljiva" me zanima kako ga naj uporabim danes ? Ali naj ga raje vržem v smeti, saj pravijo, da star krompir ni v redu ??!!

Morda kakšni krompirjevi cmoki ali kaj podobnega...??!!

Kaj priporočate ??!!

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. jan 2008 7:21

Ja, naredi krompirjevo testo, tu je pa mnogo variant...cmoki, štruklji, rolada (lahko le z drobtinicami, lahko s špinačo, mletim mesom), ocvrtki (kifeljčki), ocvrte blazinice s sirom... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

10. jan 2008 7:32

Kuhan krompir je drug dan uporaben prav tako, kot prvi dan po kuhanju. Iz njega lahko narediš karkoli, tudi za pire ali restanje ga lahko mirne duše vzameš.V kolikor kuhaš cel krompir lahko le ta ostane tudi v vodi, razrezan krompir pa je dobro odcediti, če ga imaš namen porabiti drug dan. Višek krompirja lahko mirne duše dodaš tudi v kvašena testa za pecivo ali kruh (1/4), saj z njim nadomestiš moko. ati zlati

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

10. jan 2008 7:55

Porabiš ga lahko za karkoli. In tista, "da star krompir ni dober" ne drži ... Ravno mojster Goljat nam je povedal, da so v hotelu v katerem je delal, krompir kuhali enkrat tedensko in ga shranjevali v hladilniku. Issi

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

10. jan 2008 8:13

Jaz ga veliko krat skuham prejšni dan in ga uporabim naslednji dan za restan krompir.Pa smo še vsi živi in zdravi. mamazeljka

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

10. jan 2008 8:51

No, pa ste načele še en bav-bav iz našega otroštva - nas, mislim tisto generacijo, o kateri poje Balašević- pedeset i neka. Torej,v naših časih je veljalo pravilo, da se s pripravo krompirja počaka v nizkem štartu, ko je že vse ostalo skoraj gotovo. Krompir je moral biti svež. In ta vzorec se je v naši družini ponavljal iz generacije v generacijo. Tudi sama sem ga povzela, samo na naslednjo generacijo ga nisem še uspela prenesti, ker sem prej obiskala prijateljico v Italiji. Tam so bile stvari povsem drugačne. Za vikend je v loncu, ki bi Slovenkam služil za kuhanje goveje juhe, skuhala 3 kg krpompirja, neolupljenega. Ohladila ga je in spravila v spodnji predal v hladilniku. In vsak dan vzela ven kolikor je pač rabila - kolikor nas je bilo pri kosilu. Vsak dan je bil prompir malo drugače pripravljen - pečen, pražen, z majonezo, tudi pire. Zame je to pomenilo skoraj toliko kot Kolumbu Amerika. Od takrat - tega je sigurno 10 let, tako delam tudi sama. In ko moji hodijo domov in bi jedli, pa ne bi jedli, pa bi mogoče jedli, pa bi kasneje jedli, pa bi zdaj jedli - krompir je pripravljen v 5 minutah, ostalo jih pa tako čaka na štedilniku. Zato, samo krajžno! Za mamo, ki dnevno kuha za družino brez urnika je to super rešitev. lp, elba

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jan 2008 9:33

Štorklja, jasno, da se iz tega da narediti njoke. However, iz celotnega tvojega zapisa mi nekaj ni jasno. Kot jaz razumem stvari, si ti včeraj kuhala, potem je nekaj prišlo vmes in si morala oditi, potem pa ostanek plemena kao ni dokončal obdelave krompirja, ker se jima ni dalo.....in ti boš danes spet kuhala za to isto pleme in zraven še reciklirala krompir od včeraj?!? Okej, z recikliranjem krompirja se strinjam. Upam pa, da ne nameravaš molče prenašati tega, da žongliraš med vsemi svojimi obveznostmi, ostanku plemena se pa niti tiste smetane ne da politi in krompir prepasirati (sorry, ampak jaz vidim v tisti lenobi eno nespoštovanje do tvojega truda), da bi nastal pire....? Vendelina jr.

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

10. jan 2008 9:40

Kaj pa krompirjeva solata? (v primeru da je krompir skuhan cel) Al pa narediš pire, vmešaš jajčko, smatano, maslo, malo posli in poporaj ter čist mal muškatnega oreščka vse to daj v jena posodo, ki sijo prej namazala z maslom in drobitinami in speci v ogreti pečisi pri 175 stopinj da lepo porjavi, postrezi kot prilogo zretkom v omaki. maserka

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

10. jan 2008 11:10

Razumem,tudi jaz delam tako da uporabim krompir od predhodnega dne samo kako pa naredite krompir pire-"ročno" verjetno ne gre ,ker je drug dan tvrd.?LP. golubić

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jan 2008 11:35

Krompirjeva solata. Ali pa ga pogrej v mv, daj zraven sol in maslo in reči, da to pa danes dobijo zato, ker se jim včeraj ni dalo končat pireja:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti